07.04.2020 r. Wielkanoc – Wielkanocne malowanie.

Zagadka.

Spróbujcie rozwiązać poniższa zagadkę o dowiecie się czego będą dotyczyły zabawy w najbliższym czasie.

Po pierwszej wiosennej pełni księżyca.

Święta nadchodzą radosne.

Z jajkiem malowanym i króliczkiem wyczekanym.

Przy śniadaniu rano będziemy obchodzić…. (Wielkanoc).

Propozycje zajęć.

Do podstawowych kolorów zaliczamy kolor czerwony, niebieski oraz żółty. To są barwy podstawowe, tzn. takie, których nie możemy uzyskać przez połączenie innych kolorów. Jeżeli połączymy w pary podstawowe barwy, to otrzymamy barwy pochodne. Barwa pochodna jest to taki kolor, który został otrzymany w wyniku połączenia się dwóch podstawowych kolorów. Przy połączeniu koloru czerwonego i żółtego uzyskujemy kolor pomarańczowy.

Przy połączeniu koloru niebieskiego i żółtego uzyskujemy kolor zielony.

Kolory można podzielić na dwie grupy: ciepłe i zimne. Kolory ciepłe to takie, które kierują nasze myśli ku słońcu i ciepłu na przykład kolor pomarańczowy. Kolory zimne przypominają nam wodę, chłód i niebo na przykład kolor niebieski.

Poniższe zdjęcie przedstawia sposób połączenia dwóch kolorów w celu otrzymania innej barwy. Wy też spróbujcie pobawić się kolorami.

Farby można wykorzystać w celu przygotowania barwnych pisanek wielkanocnych.

Składanie w całość pocztówki wielkanocnej.

Poniżej znajduje się pocięta na części kartka wielkanocna. Proszę, abyście złożyli kartkę w całość, następnie powiedzieli, co przedstawia kartka po złożeniu.

Życzę miłej zabawy.

Nadchodzące święta wielkanocne są czasem porządków, malowania pisanek oraz przygotowywania koszyczków i wielkanocnego stołu.Święta te są radosne sprzyjają wielu zabawom.

Zabawa plastyczna- kolory tęczy.

Dziś proponuję Wam bardzo prostą i szybka w wykonaniu pracę plastyczną.

Do wykonania potrzebne będą:

– kartka,

– farby,

– gąbka do mycia naczyń.

Potrzebujemy farb w kolorach tęczy, które nakładamy na gąbkę w odpowiedniej kolejności.

Teraz wystarczy przyłożyć gąbkę do kartki i półkolistym ruchem namalować tęczę.

Zabawa ruchowa „Ciepło zimno”.

Do zabawy wybieramy sobie dowolny rekwizyt, który jest związany ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Może to np. maskotka króliczka. Rodzic chowa zabawkę w dowolnie wybranym przez siebie miejscu tak, aby dziecko mogło do niej dosięgnąć. Dziecko w trakcie chowania zabawki może wyjść na chwilkę do innego pokoju. Na hasło: „zapraszam” wchodzi do pokoju i zaczyna szukać tego przedmiotu. Rodzic pomaga mu dając wskazówki. „Zimno”, „bardzo zimno”, lodowato” oznacza dla dziecka, że idzie w złym kierunku. „Ciepło”, „gorąco”, „parzy” oznacza, że dziecko jest już bardzo blisko znalezienia danego przedmiotu. Im mniejszy jest szukany przedmiot tym zabawa jest trudniejsza. Proponuje zacząć od czegoś dużego.

„Policz pisanki” matematyczna karta pracy.

Mam propozycje matematycznej karty pracy. Waszym zadaniem będzie policzyć pisanki w dwóch kolorach. Za pomocą kropek zapisać ich ilość w wyznaczonym polu.