Deklaracja dostępności
Wstęp
Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Dziekanowie Leśnym zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej dostępnej pod adresem: https://www.bipps2dl.edulomianki.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2021-09-26
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-01-25
Status pod względem zgodności z ustawą:
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Wyłączenia:
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Treści niedostępne
- Część plików nie jest dostępna cyfrowo ( pliki PDF). Aktualnie trwają prace nad konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo.
Deklarację sporządzono dnia: 2021-09-06
Deklarację sporządzono na podstawie audytu i aktualizacji przeprowadzonej przez podmiot zewnętrzny Sigma Sp. z o.o.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Osoba do kontaktu w sprawie dostępności:
Bożena Godzimirska
- E-mail: ps2dl@edulomianki.pl
- Telefon: (22) 427 65 56
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie powinno zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Burmistrz Łomianek
- Adres: Warszawska 115, 05-092 Łomianki
- E-mail: sekretariat@poczta.lomianki.pl
- Telefon: 22 768 63 01
Ułatwienia
Serwis jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Może być używany na różnych platformach sprzętowych (stacjonarnych, mobilnych) i programowych (systemy operacyjne, przeglądarki).
Zgodność ze standardami
Serwis jest zgodny ze standardami W3C:
- HTML 5
- WCAG 2.0 (poziom AA)
- Section 508
Zgodność z prawem polskim i międzynarodowym
Serwis spełnia wymagania zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów Krajowe Ramy Interoperacyjności z 12 kwietnia 2012 r. Rozporządzenie to wskazuje, że od czerwca 2015 r. serwisy publiczne musza spełniać wymagania dostępności. Powołuje się ono przy tym na specyfikację Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) w wersji 2.0 na poziomie AA.
Serwis spełnia także zapisy dokumentów
- Deklaracja Ministrów z 11 czerwca 2006
- Inicjatywa i2010
- Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ
Kompatybilność
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych takich jak np. Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje dodatkowe
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące nie korzystające z technologii asystujących:
- zmiana wielkości czcionki
- zmiana kontrastu
- zmiana odstępu między akapitami
- zmiana odstępu między wierszami
- zmiana odstępu między literami
Skróty klawiaturowe
Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Pomoc w nawigacji
Strona posiada boczne menu, które znajduje się na wszystkich stronach.
Dostępność architektoniczna
Przedszkole zlokalizowane jest w Dziekanowie Leśnym na rogu ulic Akinsa i Konopnickiej Przy furtce przedszkolnej po prawej stronie znajduje się domofon na wysokości 140 cm. Po naciśnięciu dzwonka osoba uprawniona otworzy furtkę i udzieli pomocy lub informacji. Przed głównym wejściem do budynku znajduje się podjazd dla wózków. Drzwi wejściowe otwierane są ręcznie – szerokość wynosi 96 cm. Budynek jest piętrowy z windą bez platform, winda jest przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia przedszkola są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością wyznaczone są przy ulicy Konopnickiej, parking obok przedszkola nie ma wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Do budynku dopuszcza się wejście z psem asystującym i psem przewodnikiem, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące, nie ma pętli indukcyjnej. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego (ani on-line ani na żywo).