Wiosenne powroty.Ptasie pióra.
Każdy ptak posiada charakterystyczne dla swojego gatunku upierzenie. Dzięki odpowiedniej barwie piór oraz ich kształtowi jesteśmy w stanie odpowiednio zidentyfikować ptaszka, którego mieliśmy okazję obserwować. Pióro musi być lekkie, aby jego ciężar nie przeszkadzał ptakowi oraz mocne i wytrzymałe, żeby nie uległo zniszczeniu.
Praca plastyczna.
Poniżej zamieszczone jest zdjęcie wykonanej pracy oraz szablon ptaka do wykorzystania. Waszym zadaniem jest wykleić obrazek tym, co macie w domu np.: kasza, ryż, płatki owsiane, kukurydza, groch itp. Ja swój obrazek ptaka wykleiłam płatkami owsianymi i kaszą gryczaną, użyłam też plasteliny.
Potrzebne będą: klej, kartka, plastelina, produkty (do wyboru) np.: kasza, groch, ryż, płatki owsiane, kukurydza.


Dziś mam dla Was kilka informacji o ptakach. Przedstawię Wam budowę pióra.
Ptasie pióra występują w wielu pięknych kolorach. Jednym z ptaków, który może poszczycić się najpiękniejszymi piórami jest paw. Pawie oczko na końcu jego długich piór robi ogromne wrażanie po rozłożeniu przez tego ptaka ogona, który wyglądem przypomina wachlarz. W załączniku możecie zobaczyć zdjęcia pawia.





Budowa pióra.
W załączniku przedstawiam Wam budowę pióra. Na zdjęciu znajduje się pióro łabędzia.

Tangram układanka matematyczna.
Wydrukujcie tangram i wytnijcie tak, aby każda figura była oddzielnie. Tnijcie po zaznaczonych liniach prostych. Możecie również tangram narysować samodzielnie wystarczy narysować kwadrat o boku 14cm. Następnie podzielić go liniami tak jak na załączonym wzorze.

Z jakich figur geometrycznych składa się układanka?
Wymień wszystkie figury geometryczne.
Policz z ilu trójkątów składa się układanka.
Spróbujcie ułożyć łabędzia i kaczkę. W załączniku otrzymacie pomoc do tych wzorów. Może uda Wam się ułożyć jeszcze jakieś inne zwierzęta.
Poniżej przedstawiam Wam propozycje ułożenia tangramu kaczki, łabędzia i ptaka w locie.




Matematyczna karta pracy.
W podanych trzech zbiorach znajdują się ptaki i gniazdo. Waszym zadaniem będzie policzenie ich i w wyznaczonym kwadraciku narysowanie tylu kresek, ile jest elementów w danym zbiorze.
