Temat : Koszyczek wielkanocny – część 1
Pomoce dydaktyczne:
papierowa rolka, farby, łyżeczki jednorazowe, kredka, kartka a4, klej, nożyczki, karta pracy
Propozycja zabawy:
Wykonanie karty pracy https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/druk/oia-aplus-kp-cz2.pdf strona 28 i 65. Przyklejanie wydrukowanych, a następnie wyciętych przez dziecko obrazków, które powinny znaleźć się w koszyczku.
Kolejną propozycją dla małych artystów jest wykonanie kolorowych zajączków. Zadaniem dziecka jest pomalowanie rolki papieru na dowolny, pastelowy kolor (pędzelkiem lub palcem). Gdy rolka wyschnie dzieci przyklejają ząbki, oczy wycięte z papieru i nosek z kulki krepiny lub pomalowanej waty. Ostatnim krokiem jest przyklejenie uszu zajączka. Można użyć papieru lub jednorazowych łyżeczek pomalowanych w tym samym kolorem co brzuszek zwierzątka.
Udanej zabawy!
Będzie nam bardzo miło, gdy podzielą się Państwo z nami pracami dzieci na stronie FB przedszkola.

Temat: Koszyczek wielkanocny część II
Propozycja zabaw
Zabawa ruchowa naśladowcza: dzieci naśladują ruchem czynności związane z wykonywaniem przedświątecznych porządków: odkurzanie, zamiatanie, ścieranie kurzu, mycie okien, trzepanie dywanów itp.
Pytamy dziecko : Czy wiesz co wkładamy do koszyczka wielkanocnego? Po odpowiedzi dziecka tłumaczymy co symbolizują rzeczy które znajdują się w koszyczku.
Chleb– wkładamy go do koszyczka, aby zapewnić sobie dobrobyt i pomyślność
Jajka są symbolem nowego, rodzącego się życia.
Wędlina jest symbolem dostatku, bogactwa i dobrobytu.
Sól i pieprz symbolizują oczyszczenie, prostotę i prawdę.
Baranek jest symbolem – Baranka Bożego, który zwyciężył śmierć. Wkładana do koszyczka figurka baranka jest zazwyczaj wykonana z cukru, czekolady lub chleba.
Chrzan jest oznaką ludzkiej siły, którą chcemy mieć przez cały rok.
Propozycja dla chętnych dzieci Narysuj koszyczek wielkanocny. Co włożysz do tego koszyczka. Będzie nam bardzo miło jeśli Państwo zechcą podzielić się pracami swoich dzieci. Życzę udanej zabawy